dlaczego len?

Len zwyczajny jest jedną z najdawniej uprawianych włóknodajną i oleistą pochodzącą z Bliskiego Wschodu. Znano go już około 8500 lat p.n.e. Ta stara roślina użytkowa uprawiana od kilku tysięcy lat dostarczająca włókna, które mimo konkurencji tworzyw sztucznych nadal jest bardzo cenione, a od kilku lat len przeżywa prawdziwy renesans.

Jest to roślina, której wszystkie części wykorzystuje się w przemyśle, a jedynym odpadem są pyły produkcyjne powstające w procesie jej przerobu. Aspekt ekologiczny jest bez wątpienia bardzo ważny w czasach kiedy półki sklepowe uginają się pod ciężarem plastiku, także w przemyśle odzieżowym.

Marka RETROHOLIK powstała w 2017 roku z pasji oraz zamiłowania do prostych form i natury, dlatego materiałem, na którym oparta jest każda kolekcja, jest 100% len pochodzący z europejskich upraw. Ten fascynujący materiał jest w 100% biodegradowalny, bezodpadowy, a jednocześnie wyjątkowo odporny i wytrzymały. Doskonale oddycha, jest przewiewny i antyalergiczny. Lekkość lnu sprawia, że ubrania doskonale się nosi o każdej porze roku. W słoneczne dni chłodzi przed szkodliwymi promieniami UV a w chłodne – pozwala zachować ciepłotę ciała. Len jest idealny dla wrażliwej skóry, dzięki swej naturalnej równowadze pH, zaleca się go osobom ze skłonnościami do alergii i wysypek.

Śmiało mogę powiedzieć, że fascynuje mnie naturalny len! Jego faktura, zapach, chłód w dotyku i charakterystyczne wgniecenia powstające przy użytkowaniu. Mam wrażenie, że len można kochać albo nienawidzić. Zdecydowanie jestem w pierwszej grupie. A Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *